Stabilan hozza az eredményeket a nemrég kiépített energetika szegmens az Opus Globalnak - derül ki a társaság ma piaczárás után közzétett éves jelentéséből. Az energetikai akvizícióknak és a többi stratégiai szegmens organikus növekedésének köszönhetően mind a bevétel, mind az EBITDA szintjén jelentős növekedést ért el a cégcsoport 2022-ben, a pénzügyi eredmény soron keletkező veszteség és a bázisidőszaki pozitív egyszeri tételek elmaradása következtében azonban az adózott eredmény a felére csökkent.
Megvásárolta az Opus Tigáz a Turulgáz Zrt.-t, így a cég 100 százalékos tulajdonosa lett az Opus energetikai leányvállalata - derül ki a BÉT-en publikált közleményből.
Fontos bejelentést tett ma az Opus Global, egy újabb jelentős akvizícióval folytatódik az energetikai üzletág kiépítése: a cég megvásárolja a Tigáz 50 százalékos részesedését, így a már korábban bejelentett Titász-akvizícióval együtt már jelentős szereplővé lép elő a vállalat az energetikai piacon. A bejelentés kapcsán az Opus Global vezérigazgatójával, Dzsubák Attilával beszélgettünk többi között a felvásárlás hátteréről, arról, hogy hogyan halad a Titász-tranzakció és hogy hogyan érintette a cégek a koronavírus-járvány, milyenek a kilátások a stratégiai szegmensekben.
Felfüggeszti az Opus részvényeinek kereskedését a BÉT mára - tette közzé a tőzsde.
Két ingatlan eladását vizsgálja az Appeninn, a vevő az Opus Csoport.
Ma reggel a Világgazdaságban megjelent interjúban Lehőcz Balázs Gábort, a Tigáz vezérigazgatóját és a MET csoport eszközdivíziójának vezetőjét, és Baji Csabát, a Tigáz igazgatósági tagját és az Opus Global Nyrt. energetikai divízióvezetőjét kérdezték a Tigázzal kapcsolatos nemrégiben bejelentett Opus-MET partnerség kapcsán.
Meglepően jól sikerült a Konzum-Opus csoport, Mészáros Lőrinc tőzsdei szuperholdingjának londoni bemutatkozása - írja a hvg.hu a csütörtökön megjelenő hetilap cikkét beharangozva.
Már a jövő év első felében megjelenhet a nemzetközi tőkepiacon a fúzióra készülő Opus-Konzum csoport - írta a Világgazdaság hétfőn. A lapnak Fekete Péter, a Konzum vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy a két társaság múlt pénteken sikeresen lezárta azt a tőkeemelés-sorozatot, amelynek eredményeként a Konzum beolvadásával 350-400 milliárd forintos kapitalizációval 320 milliárd fölötti saját tőkéjű céggé válik az Opus. A lezárt apportokkal és üzletrészvásárlásokkal az Opus Globalnál csaknem tizenhétszeres, a Konzum Nyrt.-nél pedig tizennégyszeres a sajáttőke-növekmény.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) hozzájárulását követően az Opus-csoport 85 százalékra növelte tulajdonrészét a Mátrai Erőmű többségi részvénycsomagját birtokló Mátra Energy Holding Zrt.-ben. A mai napon pénzügyileg is teljesített tranzakcióval az Opus-csoport kizárólagos és teljes körű irányítást szerzett a Mátrai Erőmű fölött.
Hamarosan a világ minden iparága AI-óriásfelhasználó lesz.
Egymástól tették függővé következő lépésüket.
Nem ismerte el a cég, hogy bármilyen jogsértést követett volna el.
Világszerte annyi áramot fogyasztottak 2022-ben, mint Franciaország.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?